Новини ринку

Успішна клінічна апробація першого в Україні екзоскелету Ekso Bionics GT пройшла в Київському міському центрі реабілітації дітей з інвалідністю

Наприкінці червня відбулась визначна подія на яку більше року чекали як співробітники так і пацієнти Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю  ̶̶  клінічна апробація першого в Україні екзоскелету Ekso Bionics GT виробництва США. Обладнання було придбано раніше, але на жаль у зв’язку з COVID-19 навчання з клінічної підготовки лікарів довелось відкладати.

Американська компанія Ekso Bionics  ̶  світовий лідер в області роботизованих екзоскелетів. Вже більше 10 років Ekso Bionics використовують новітні технології, щоб допомогти людям переосмислити існуючі фізичні обмеження і досягти чудових результатів.

Лектор заходу Dennis Veit ‒ фізичний терапевт, спеціаліст з клінічної підготовки та консультування Ekso Bionics за три дні семінару ознайомив фахівців Центру з критеріями відбору пацієнтів для Ekso та періодами реабілітації, в яких можливе використання екзоскелету, показав на практиці застосування елементів індивідуальних програм реабілітації пацієнтів, а також продемонстрував особливості та переваги обладнання.

Де можна застосовувати екзоскелет Ekso Bionics GT?

Напевно, всім знайоме слово «реабілітація», а багатьом вже не раз з нею доводилось стикатися. Лікування, або заходи, спрямовані на відновлення втрачених функцій організму після травм, переломів, інсультів саме так і називаються. Найскладніше це реабілітація людей з наслідками після інсульту, пошкоджень спинного мозку, гемипареза і неврологічних захворювань, що вражають нижні кінцівки і функцію ходьби людини. Багато з таких пацієнтів, нажаль, залишаються прикутими до інвалідного візка на все життя. Екзоскелет для реабілітації (дослівно «зовнішній» скелет)  ̶  це інноваційна технологія, яка дозволяє людям з паралічем нижніх кінцівок переміщати ноги, підтримуючи корпус і баланс тіла при ходьбі. Тобто екзоскелет допомагає людям заново самостійно вчиться ходити.

Особливості роботизованого екзоскелета Ekso Bionics GT

Ekso Bionics GT  ̶  це біонічний роботизований екзоскелет, який розроблений для підтримки пацієнтів при навчанні ходьбі (розвиток правильного патерну та перенесення ваги) і зменшення патологічних компенсаторних рухів.

Ekso Bionics GT працює на батарейках та дозволяє пацієнтам з слабкістю або паралічем нижніх кінцівок стояти і ходити на рівних поверхнях. Мотори пускають у хід тазостегновий та колінний суглоби, і всі рухи запускаються або через певні дії пацієнта, або за допомогою зовнішнього контролера. Ekso GT легко регулюється для людей різної висоти і ширини.

У пристрої встановлено спеціальне програмне забезпечення Variable Assist ™, яке забезпечує динамічну зміну потужності (від 0 – 100%) окремо для кожної сторони і дозволяє налаштувати екзоскелет під кожного конкретного пацієнта, забезпечуючи можливість встати, навіть пацієнтові з вираженою слабкістю в нижніх кінцівках. Система дозволяє коригувати саме ту фазу процесу ходьби, яку необхідно.

Variable Assist сприяє залученню пацієнтів в процес реабілітації, змушуючи їх удосконалювати свої можливості, завдяки поєднанню фізичної активності пацієнта, з асистивною допомогою екзоскелета, для забезпечення повноцінного тренування вільної ходьби з фізіологічним патерном ходьби. Ekso Bionics GT дозволяє динамічно адаптуватися до потреб пацієнта під час тренування.  І ще однією з важливих особливостей реабілітації за допомогою екзоскелета є те, що спосіб працює навіть через десять років після травми та дає гарні результати.

Переваги екзоскелета Ekso Bionics GT

 • Запатентована технологія розвантаження ваги: ​​конструкція екзоскелета пристосована для утримання власної ваги у вертикальному положенні, пацієнт працює тільки зі своєю вагою;
 • Система стабілізації та підтримки гомілковостопного суглоба;
 • Програмний модуль, який автоматично збирає і передає дані статистики та надійності системи на сайт Ekso Bionics, доступ до якого є у лікаря;
 • Сприяє оптимальним для безпечної самостійної ходьби пацієнтів кутах згинання кульшового та колінного суглобів;
 • Регульована настройка екзоскелета в залежності від розмірів ніг пацієнта;
 • Можливість тривалого використання екзоскелета, завдяки наявності двох акумуляторів;
 • Можливість використання у підлітків з ДЦП, за умови, що їх зріст 150 см і більше, а також при достатності когнітивної функції та координації рухів.

 Вже найближчим це передове обладнання стане вагомим помічником для фахівців центру в фізичній реабілітації пацієнтів з такими діагнозами як :

 • пошкодження спинного мозку;
 • синдром Гієна-Баре;
 • розсіяний склероз;
 • загальна слабкість нижніх кінцівок та ін.

Завершився семінар онлайн конференцією в якій взяли участь більш ніж 120 фахівців в галузі фізичної реабілітації з усієї країни, а фахівці з фізичної реабілітації Центру по завершенню  отримали сертифікати міжнародного зразка, що підтверджують їх високий рівень підготовки в роботі з екзоскелетом Ekso GT від Ekso Bionics.

Вітаємо Київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю з придбанням та бажаємо його фахівцям успіхів, а пацієнтам міцного здоров’я!

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *